Gymnázium Kroměříž

Gymnázium Kroměříž
Masarykovo nám. 496
767 01  Kroměříž


gymkrom@gymkrom.cz 

577 544 813 (kancelář školy)

577 544 810 (ředitel školy)

 

Ohlédnutí za oslavami

Vzpomínka na oslavy 130. výročí založení Gymnázia Kroměříž

 

22. červen 2012 byl pro žáky, učitele, absolventy i přátele Gymnázia Kroměříž výjimečným dnem.

 

Škola se na tento den dlouho a pečlivě připravovala. Hlavní program oslav 130. výročí založení Gymnázia Kroměříž proběhl ve Sněmovním sále Arcibiskupského zámku za hojné účasti absolventů všech generací, starostky města Kroměříž Mgr. Daniely Hebnarové i Mgr. Lenky Janalíkové, vedoucí organizačního a správního oddělení odboru školství Zlínského kraje. Záštitu nad oslavami převzal hejtman Zlínského kraje MVDr. Stanislav Mišák a radní ZK pro školství, mládež a sport Mgr. Josef Slovák. Návštěvníci ocenili pestrý program s nástinem historie školy doplněný dataprojekcí v podání Mgr. V.Tučka a Mgr. I.Procházkové, stejně jako koncerty malého a velkého sboru i taneční čísla potleskem ve stoje se slzami v očích. Odpoledne na Velkém náměstí čekal zájemce upravený program – muzikál Vlasy, ukázky z činnosti recitačního souboru a zájmových útvarů školy. V budově gymnázia si mohli absolventi připomenout „historickou třídu“ z minulého století, či vidět ukázky výuky tělesné výchovy, navštívit odborné učebny a seznámit se se změnami v celém zařízení.

 

Velkému zájmu se těšila třída kronik a archivních fotografií. Pro zájemce byl připraven almanach, dárkové předměty, odznaky, či obálky vyrobené právě pro příležitost 130. výročí založení Gymnázia Kroměříž.

 

Milovníci hudby se mohli potěšit vystoupením sborů Gymnázia Kroměříž i pěveckého sdružení ZeSrandy na Multižánrovém pikniku v Květné zahradě.

 

Škole přejeme hodně zvídavých žáků a úspěšné absolventy, kteří se rádi vracejí na místa her a malin nezralých.


Všem zúčastněným děkujeme, že na svoji Alma mater nezapomněli.


Jana Polachová

 

Malé ohlédnutí za oslavami.


Ve škole

Program na zámku


Program na náměstí

KONTAKTY

Kontaktní údajeGymnázium Kroměříž
Masarykovo nám. 496
767 01 Kroměříž

Telefony577 544 813 (kancelář školy)
577 544 810 (ředitel školy)

REDIZO60001494170843309      |

Gymnázium Kroměříž,  Masarykovo nám. 496, 767 01 Kroměříž   -   Grafika / aplikace a www :   ALMEO s.r.o. - internet & software